Wszystko, co musisz wiedzieć o link buildingu

Linkbuilding to metoda budowania linków, w której w celu optymalizacji zasobu pozyskuje się wiele linków zewnętrznych. Należy odróżnić budowania masy linków od link buildingu. Kupowanie linków zewnętrznych na wyspecjalizowanych giełdach nie jest linkbuildingiem.

Co to jest linkbuilding?

Kupowanie linków nie jest ich budowaniem. Na przykład o wiele szybciej jest kupić dom niż go zbudować, ale niekoniecznie będzie on przytulny. Dom można zbudować tylko na podstawie własnych upodobań i pragnień, ale jest to dość kosztowna sprawa.

Ten sam schemat można zaobserwować w SEO. Możesz kupić linki z jednej z giełd, takich jak Sape, ale linki z takich źródeł nie zawsze będą wysokiej jakości (o skutecznym linkbuilidingu więcej na https://sempai.pl/blog/skuteczny-link-building/)

Szczegółowe badanie prawie każdego linku lub witryny pod kątem jakości jest dość kosztowne pod względem czasu i wysiłku, a okazało się doskonałą metodą promowania witryny w Internecie.

Platformy mediów społecznościowych

Wyszukiwarki ufają linkom z zasobów społecznościowych, ponieważ nie da się sprawić, by miliony użytkowników kliknęły jeden link. Link zewnętrzny na takich stronach oznacza naturalność. Aby otrzymać takie łącze, należy zarejestrować się w grupie i być jej aktywnym członkiem. Waga linków z forów jest nieco niższa niż z sieci społecznościowych, ale nie oznacza to, że nie ma jej wcale.

Strona zaufania

Aby móc zamieścić linki SEO z zaufanej witryny, należy skontaktować się z jej administracją. Poważne firmy odniosą korzyści tylko wtedy, gdy zamieszczą w swoich zasobach pozytywne opinie o firmie i umieszczą w nich odnośniki.

Katalogi artykułów

W białych katalogach można umieszczać odpowiednie artykuły z dodanymi do nich linkami i czekać, aż zasoby te podniosą się w wynikach wyszukiwania. Głównym problemem jest znalezienie wysokiej jakości białych katalogów.

Nie tylko płatne, ale nawet bezpłatne białe katalogi zapewnią nieocenioną pomoc w budowaniu linków.

Należy pamiętać, że tylko kompleksowy link building, który obejmuje nie tylko wybór strony, ale także komponent kreatywny i inne sposoby optymalizacji, pozwala na podniesienie pozycji strony.