Mówią , że podróże kształcą

Mówią , że podróże kształcą człowieka lecz w dzisiejszych czasach, w dobie cyfryzacji i facebooka, gdzie nie ma rozmowy między ludźmi w podróży … – dobra, czasem się zdarzy jeden czy dwóch ale czy to kształtuje człowieka?
Myślę , że nie do końca. Czasy gdzie nie było internetu a ludzie podróżując poznawali się, zawierali nowe znajomości, wymieniali się poglądami na temat zwiedzanych miejsc, można byłoby tak o tym pisać bez końca, po co?

Era internetu zepsuła te relacje, dzisiaj obserwuje pasażerów jeżdżących z punktu A do punktu B , nie ma reguły każdy zapatrzony jest w swój ekran telefonu, czasami w tle leci muzyka z youtube, nikt ze sobą nie rozmawia chociaż po obserwacji można stwierdzić , że ludziom brakuje tej komunikacji. Teraz można udać , że się nic nie słyszy lub nie widzi patrząc się w telefon lub w laptopa.

Mówią , że podróże kształca – tak, kształciły ale jakieś kilkanaście lat temu gdy internet w Polsce raczkował nie było facebooka a dostęp do świata lan był w kawiarence internetowej.

Autor: redspider

Robię to co lubię ,a lubię wiele rzeczy, dlatego postanowiłem założyć bloga osobistego. Nie trzymam się jednej lini ,odbiegam od społeczności i trzymam się swojego zdania, nie lubię komercji więc wybieram to co inne. Lubię wyzwania, stawiam na to co trudne do osiągnięcia. Blogstory.pl to pierwsze wyzwanie jakie sobie postawiłem na cel. Czas pokaże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *